Loading...
Giriş Yap Hesap Oluştur

Çağrı Merkezi / (0216) 642 95 04

Emlak İstasyonu olarak Portföy Fotoğraf Çekimi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Anasayfa Haber ve Duyurular Emlak İstasyonu olarak Portföy Fotoğraf Çekimi Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Sevdiklerinizle Paylaşın

Emlak İstasyonu olarak Portföy Fotoğraf Çekimi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Gayrimenkul Portföy fotoğraf çekimi, herhangi bir taşınmazı araştıran müşterilerin dikkatini çekmek ve müşteriyi etkilemek açısından oldukça önemli bir aktivitedir.

potföy fotoğraf çekimi, herhangi bir taşınmazı araştıran müşterilerin dikkatini çekmek, ilgilerini gayrimenkul ilanının sahibi olan emlak danışmanına yöneltmek ve müşteriyi kazanmak açısından oldukça önemli bir aktivitedir. Son yıllarda artış gösteren emlak uygulamaları, emlak siteleri ve çeşitli sosyal medya platformlarında yer bulan gayrimenkul ilanlarının öne çıkan ilk özelliği fotoğraflar olmaktadır. İyi bir ilan fotoğrafı ve profesyonel olduğunu belli etmenin ilk izlenimin de olumlu olmasına yol açarak müşterinin ilanın detaylarını incelemesine ve emlak danışmanıyla iletişime geçmesine daha fazla olanak sağlar

Herhangi bir taşınmaz gayrimenkul satın almak ya da kiralamak isteyen, arsa satın alarak yatırım yapmayı düşünen veya işyeri açmak için konut bakan insanların uğrayacağı ilk yer çeşitli emlak siteleri ve uygulamalarıdır. Müşterinin önüne çıkacak binlerce ilan ve fotoğraf arasından dikkatini sizin ilanınıza vermesi ve markanızın ön plana çıkması, ancak iyi şekilde gerçekleştirilmiş bir gayrimenkul portföy fotoğraf çekimi sayesinde mümkündür. 

İşin püf noktalarına dikkat ederek yaptığınız bir emlak fotoğraf çekimi, rakipleriniz arasından sıyrılmayı kolaylaştıracaktır. Satış yapılmak istenen konutun ya da arsanın iç ve dış cephelerinin detaylı olarak çekilmesi, ufak ayrıntılara özen gösterilmesi, akılda soru işareti bırakmayacak şekilde betimleyici bir anlatıma önem verilmesi sayesinde müşteri, diğer ilanlardan ziyade sizin ilanınıza tıklayarak satışlarınızı arttırma yolunda ilk adımı atmış olacaktır.

Gayrimenkul Fotoğraf Çekimi Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Başarılı bir gayrimenkul portföy fotoğraf çekimi, pek çok püf noktası vardır ve bunlara dikkat edilerek profesyonel, kapsamlı ve en kaliteli şekilde gerçekleştirilmelidir. Günümüzde birçok kişi, daha konutu birebir görmeden, ilan fotoğraflarından aldığı izlenimle birlikte kiralama ya da satış işlemi başlatabilmektedir. Müşteriye maksimum güveni hizmeti ve kaliteyi vererek satışları arttırmak için emlak  portföy fotoğraf çekimine özen gösterilmesi gerekir. 

Bu yazımızda en doğru portföy fotoğraf çekimi nasıl gerçekleştirilir ve emlak fotoğrafçılığında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir gibi bir çok konu başlıklarına yer vererek sizi en profesyonel fotoğraf çekimi tekniklerine yönlendirmeyi amaçlıyoruz. 

Emlak fotoğrafçılığında dikkat edilmesi gereken başlıca unsurlar;

  • Ortam Düzeni

Fotoğraf çekimi yapılacak alanın temiz, düzenli tertipli ve özenli olması başlıca unsurdur.Dairenin eşyalı olması söz konusu olduğunda dağınık olmayan, her şeyin yerli yerinde bir düzene sahip olduğu ve evin ana özelliklerinin ön plana çıktığı bir ortam önem teşkil etmektedir. Boş konutlarda yapılan fotoğraf çekimleri toz, kir inşaat sürecinden kalmış olabilecek her türlü malzemeden arınmış olmalıdır ve ortam çekime tam olarak hazır olmalıdır Ortamı çekime uygun bir hale getirerek gerekli düzeni sağlamak, en iyi fotoğrafların ortaya çıkması için sağlam bir zemin hazırlar.

  • Işık Kontrolü

Kaliteli ve güzel fotoğrafların ortaya çıkması için özen gösterilmesi gereken bir diğer konu ışık kontrolüdür. Çekim yapılacak olan saat önceden kararlaştırılmalı, gün ışığı tercih edilmesi her zaman büyük bir faktör oynar mümkünse güneşli bir gün seçilmeli alandaki ışığa ters olacak şekilde kamera açısı ayarlanmalıdır.

  • Açıyı Ayarlamak

Gayrimenkulü en doğru açıdan fotoğraflamak, ilanı inceleyen müşteriler üzerinde önemli bir ilk izlenim bırakır. Emlak fotoğrafçılığı alanında ön plana çıkan bir diğer madde olan açı kontrolü, ilgili alan hakkında en doğru algıyı inşa etmek ve başarılı bir izlenim vermek açısından çok büyük önem teşkil etmektedir.

  • Müşteri Beklentisine Odaklanmak

ilana bakan müşterinin ne görmek istediği göz önünde bulundurulmalı ve ilana dair hangi ayrıntılara dikkat ediyor gibi soruların cevaplarına odaklanarak fotoğraf çekimini gerçekleştirmek, başarılı bir gayrimenkul fotoğraf çekimi yapmanıza yardımcı olacaktır. İç ve dış alanlara eşit ölçüde önem vererek, kapı girişinden pencere pervazlarına kadar detaylı fotoğraflar çekip müşterilerin aklındaki tüm soru işaretlerini silebilirsiniz.

  • Yukarıdan Çekim Yapmak

En çok görülen gayrimenkuller dubleks, tripleks gibi çok katlı yapıları fotoğraflamada uygulanan yukarıdan çekim tekniği, ilgili alanı geniş bir açıya sığdırarak bütün bir fotoğraf imkanı sunmaktadır. Bu teknik sayesinde farklı bir bakış açısı sunarak, ilanla ilgilenen kişilerin bahsi geçen alana dair daha kapsamlı bir izlenim edinmesine yardımcı olunabilir.


Hemen ücretsiz ilan verin, kısa sürede alıcı bulun.

Ücretsiz İlan Ver!

Hemen
İlan Başvurunuzu
Yapın.

Danışmanlarımız
Başvurunuzu
İncelesin.

İlanınız
Tüm Ağımızda
Ücretsiz Yayınlansın!

İlanlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0216) 642 95 04

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.